Шапка сайту

НОВИНИ ТЕАТРУ

30.09.2020

Відбувся конкурс на заміщення вакантної посади

ртист-ляльковод (театру ляльок) II категорії"

комунального закладу

"Запорізький академічний обласний театр ляльок"

Запорізької обласної ради

Переможцем конкурсу став

Мустаєв Станіслав Васильович

ТЕАТР НА КАРАНТИНІ

ДО, ПІД ЧАС ТА ПІСЛЯ НЬОГО

Театрально-видовищні заклади України, на період карантину, були позбавлені можливості живого спілкування зі своїм улюбленим глядачем.

За звичайних обставин, актори запорізького академічного обласного театру ляльок щоденно відвідують дошкільні заклади освіти та школи.

Постійний контакт з маленькими шанувальниками казкових пригод, завжди надихав творчій та художній персонал лялькарів знаходити нові п'єси та втілювати їх у яскраві, фантастичні вистави для малюків.

Цього року, режисерсько-постановча група театру, не зважаючи на карантинні обмеження, підготувала три нові вистави.

Перша вистава, це вистава: "Веселий урок"

(режисер постановник - головний режисер театру - Олег Лубенець).

Інтерактивна вистава  розповідає про вигаданого клоунами хлопчика на ім’я Створик, який не вміє вимовляти голосні звуки.

Цю виставу, ще встигли показати широкому загалу 14 березня у стаціонарному приміщенні театру ляльок.

Друга вистава, це вистава: "Підступна Жаринка"

(режисер постановник - заслужений артист України - Олександр Кузьмін).

Казка про те, яку небезпеку несе за собою необережне поводження з  електричними приладами та сірниками, яких правил повинні дотримуватись діти, щоб запобігти пожежі.

Такі твори візуалізують проблему безпеки життєдіяльності дитини, через що викликають зацікавленість закладів освіти у співпраці з митцями.

Третя вистава, це вистава: "Котёнок по имени Гав"

(режисер постановник - Яна Козак).

На зараз, акторський склад театру ляльок проводять щільні репетиції, але вже незабаром, на вас чекатиме прем'єра цієї вистави.

Цікаво, що над постановкою цієї вистави працює акторка-ляльковод, провідний майстер сцени нашого театру - Яна Козак. Це перша, дебютна режисерсько-постановча робота Яни Козак за 30 років служіння театру.

Колектив однодумців поринув у експеримент та щиро сподівається на успіх, дякуючи директору театру Анатолію Михайловичу Колбу, та адміністрації театру за довіру та підтримку.

До речі, Запорізький академічний обласний театр ляльок, має акторів-ляльководів, які служать театру вже більше ніж 30 років, не зраджуючи своєму глядачеві та залишаючись стрижнем, опорою лялькової громади.

Їх імена повинен знати кожен, це актори:

Наталія Сапа, Ігор Шестовський, Амелія Контрерас-Діденко, Яна Козак, Надія Лубенець, Валерій Арсеній.

Саме ними створена репертуарна скарбниця вистав, відтворені ролі чаклунів і королів, принцес і чудотворних тваринок.

З меншим досвідом, але не менш талановиті актори-ляльководи:

Ірина Кущ, Ганна Овчаренко, Кіра Фоміна, Анастасія Кабаненко, Дмитро Безсонов - усі вони повсякденно задіяні в наших чудових виставах та проводять ігри з маленькими глядачами перед ними.

А нещодавно, акторська сім'я театру ляльок, поповнилась випускниками Дніпровського державного театрально-художнього коледжу, під керівництвом

головного режисера нашого театру Олега Лубенця.

Це актори:

Дар'я Скрябіна, Лілія Данова, Наталія Дьогтєва, Артур Бекерей, Олександр Гусак, Ярослав Черкас.

Вони досить швидко опановують репертуар театру, ними вже вивчені та здані ролі у таких виставах як:

Мойдодыр", "Пригоди у чарівному лісі", "Огниво", "Аладдин и волшебная лампа",

назараз проходять вступні репетиції до вистави "Золушка".

Поповнення театру свіжими, молодими силами надасть можливості розшири репертуар театру, та охопити більше глядачів, підняти колектив на більш високий рівень майстерності, для того щоб відповідати почесному званню академічного театру.

Ми дуже сумуємо за допитливими оченятами маленьких глядачів, за щирими посмішками, дзвінким гласом.

Прагнемо зустрічі, ми робимо все для того, щоб усе було я раніше, як в усі добрі часи.

Керівник літературно-драматургічної частини

Катерина Колб